Konstellatsioonid

Konstellatsiooni teraapiaga tutvusin ma otsides vastuseid enda ja oma suguvõsaga seotud küsimustele. Olen käinud konstellatsiooni looja Bert Hellingeri õpilase, Unmatta Wehrle konstellatsiooni terapeudi kursustel, lisaks olen täiendanud ennast Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituudi terapeutide kursusel. Väga huvitav on kogeda kahe erineva koolkonna, Saksa ja Vene suuna eripärasid ning nendest õppida ning tuua välja parim. Koos minu isikupäraga kujuneb välja minu enda käekiri mida kasutan oma klientide murede lahendamisel. Alustasin konstellatisooni töötubade läbiviijana gruppidele 2018. aastal. Praegu teen ma päris palju individuaalseid konstellatsioone, sest inimesed vajavad tihti privaatsust ja turvalist ruumi. Lisaks on individuaalses teraapias võimalik koheselt probleemiga tegeleda, mitte ei ole vaja oodata millal grupp uuesti kokku tuleb.

Konstellatsioonide kaudu saab häid tulemusi väga erinevates valdkondades:

 • Enda tunnete mõistmisel (hirm, süütunne, viha, armastuse puudus…)
 • Korduvad sündmused, saatused ja mustrid
 • Terviseprobleemid
 • Küsimused seoses lastega (käitumisraskused, keerulised suhted…)
 • Konfliktid suhetes (peres, paarides…)
 • Erinevad sõltuvused
 • Tööalased konfliktid, ettevõtete arengu kasv
 • Või mis iganes keerulise olukorra lahendamisel


 • Konstellatsioon on meetod, mis võimaldab meil tuvastada alateadlikke dünaamikaid ja lahendada probleeme ruumilise kujundina. Konstellatsiooniväljal saab läbi mängida erinevaid rolle, kogeda taaskehastusi ja n.ö. astuda kas teise inimese või hoopis mingi tunde või sündmuse kohale ja tajuda seal olevaid energiaid. Konstellatsiooniväljal on seega läbi taaskehastuste võimalik tervendada, luua uusi ühendusi, muuta mustreid, asetada inimesi peresüsteemis õigetele kohtadele, kujundada ümber organisatsioonide struktuure jne. See toimib läbi neurobioloogia, psühholoogia kui ka esoteerika. Üks on kindel, et läbi sellise „mängu“ on võimalik näha muidu nähtamatut ja luua reaalseid muutusi, tervendada inimesi ja struktuure ning panna armastus taas voolama.


  Konstellatsioone viib läbi Indres Viirsaar


  513 1111
  indres@olenhoitud.ee

  Tagasiside

  “Uskumatu lugu, aga kui ma sinu juurest konstellatsioonist ära tulin, siis peale seda kohe helistas mulle isa! Rääkisime temaga normaalselt poolt tundi jutti. Isa, kes pole tahtnud minuga suhelda 10 aastat! See on täiesti uskumatu! Tegime töö isaga ja kohe peale seda ta helistas. Kui see minuga ei oleks juhtunud siis ma seda ei usuks! Aitäh Indres, aitäh, aitäh!”

  Tiit

  Rännakud iseendasse, kogemusnõustamine, konstellatsioonid, suhte- ja paariteraapia, vabastav hingamine, toitumisalane nõustamine

  Ingrid Joya Tsirel   joya@olenhoitud.ee   505 1567

  Indres Viirsaar   indres@olenhoitud.ee    513 1111