Suhte- ja paariteraapia

Mina töötan klientidega holistilise paaritearaapia võtmes, kus iga isiksus on tervik ja oluline on iseenda sügavam mõistmine, mitte süüdlaste otsimine. Partnerid juhatatakse turvaliselt südame ruumi ja inimesed taaskohtuvad uuesti. Tekib ühes rütmis hingamine ja taastub usaldus teineteise suhtes. Inimeseks olemine tähendab, et elus on ka raskeid perioode, teraapia abiga on võimalik suhtes edasi minna ja mis kõige tähtsam, ma annan vajalikud tööriistad rahumeelseks suhtlemiseks. See on väga vajalik kui soovitakse harmoonilist kooselu või kui lahutuse tagajärjel tekivad uued väljakutsed. Need on varade jagamine, laste kasvatamine ja kärgperedes elamine. Samuti olen abiks rahumeelsete lähisuhete loomisel, lapsevanema, lapse või sugulaste lepitamisel.

Kui soovitakse koos elada ja suhelda harmooniliselt, siis holistilises teraapias suunab terapeut inimese ilma hinnanguid andmata ise enda sisse vaatama. See tähendab, et teiste süüdistamise asemel ta vaatleb oma valusid, enda emotsioone, miks need tekivad ja kust pärit on. Valukeha tervendatakse nii, et järgmisel korral enam teravat reaktsiooni ei tekiks. Samuti tuleb seda sama teha partneril, sest kui üks pool tegeleb iseendaga ja teine mitte, siis üks partner liigub läbi enesearengu edasi ja teine jääb kaugemaks. Paaril ei ole võimalik teineteisega täisväärtuslikku kooselu kogeda kui ollakse emotsionaalselt erinevatel tasanditel. Tihti tulevad minu vastuvõtule partnerid, kes süüdistavad teineteist. Nad ei ole valmis vastutust võtma iseenda käitumise osas. Siin ma saan erapooletu terapeudina olla abiks ja me analüüsime koos partnerite käitumist. Seda jälle ilma hinnanguteta, sest reeglina partnerid ei käitu teineteise suhtes pahatahtlikult vaid neil lihtsalt puuduvad teadmised rahumeelsest partnerlusest.

Läbi oma klientide tagasiside olen aru saanud, et olen väga hinnatud just lahendamaks keerulisi situatsioone ja siin on mul abiks suur elukogemus. Lisaks on minu juurde tee leidnud paljud meeskliendid, sest me räägime ühte keelt ja nad saadavad minu juurde ka oma partnereid.

Indres arutles Dali podcastis tunnikese jagu paarisuhete teemadel

 

Suhteteraapiaid viib läbi Indres Viirsaar


513 1111
indres@olenhoitud.ee

Tagasiside

“Peale Imagot on mehega suhted läinud palju paremaks! Ka minu enda osas on nii mõndagi muutunud. Loobusin suitsetamisest uuesti, seekord jookseb juba 3 nädal. Teen jälle tutvust trenniga ja tegutsemistahe on tagasi tulnud. Ja võibolla veidi austust enda vastu ka, ei oskagi sõnadesse panna, aga endal on parem ja kergem olla küll. Aitäh sulle selle eest.”

Triin

Rännakud iseendasse, kogemusnõustamine, konstellatsioonid, suhte- ja paariteraapia, vabastav hingamine, toitumisalane nõustamine

Ingrid Joya Tsirel   joya@olenhoitud.ee   505 1567

Indres Viirsaar   indres@olenhoitud.ee    513 1111